Tudi v tem šolskem letu smo se pridružili promociji učenja – Tednom vseživljenjskega učenja. Učiteljice so za učence med 10. majem in 16. junijem pripravile šest raznolikih aktivnosti.

• Delavnico »Igre v naravi« je učVsezivljenjsko ucenjeiteljica Mojce Zrimšek pripravila za učence 1. a. Odpravili so se na bližnji hrib in izvajali igre z naravnimi materiali, ki so jih našli v bližini.
  • Z otroki iz bližnjega vrtca so se pod mentorstvom učiteljice Darje Grmovšek družili učenci 1. b, skupaj so ustvarjali in bodočim prvošolcem razkazali šolo.
  • Pri interesni dejavnosti Na glavo z jogo so učenci pod vodenjem učiteljice Viktorije Simončič umirili svoje misli, izvedli vizualizacijo in pozdrav soncu.
  • Učenci literarno-novinarskega krožka so pod mentorstvom učiteljice Mance Pezelj Berger gostili doktorja medicine in spoznavali njegovo delo.
  • Na podružnični šoli na Malem Slatniku je učiteljica Suzana Žura organizirala plesno delavnico. Učence sta novih plesnih korakov učila nekdanja učenca šole, aktivna plesalca hip-hopa.
  • Za učence obveznega izbirnega predmeta Organizmi v naravi in umetnem okolju je učiteljica Violeta Kapetan organizirala pohod po Machovi učni poti.

Učenci so pri dejavnostih pridobili nova vedenja in spretnosti. Izrazili so željo, da bi se takšni načini učenja še kdaj ponovili.

Zbrala in uredila koordinatorica TVU za OŠ Center

Mateja Jaklitsch