V sredo, 14. 5. 2024, nas je obiskal poseben gost. Takoj na začetku vam še ne izdava, kdo je prišel.

V naš razred je vstopil visok gospod z veliko rumeno torbo in nam razložil, da jo uporablja na terenu ali tam, kjer se izvaja urgentna pomoč. Iz torbe je vzel različne pripomočke. Vsi smo jih imeli možnost preizkusiti. Najbolj zanimiva je bila naprava, s katero smo merili, koliko kisika imamo v krvi in kolikšen imamo srčni utrip.

Gospod Oliver Ilić nam je razložil tudi veliko novih stvari, ki jih prej nismo vedeli v zvezi s človeškim telesom, in nam predstavil pomen zdravega življenja. Začudeni smo bili, ko nam je povedal, da se je za to, da lahko opravlja svoj poklic, šolal kar 25 let. Njegovo delo je res nekaj posebnega, saj ljudem pomaga do boljšega zdravja in rešuje življenja.  

Ob koncu tega zapisa verjetno že veste, da je naš obiskovalec doktor medicine, kajne?

Gloria in Elena z literarno novinarskega krožka 

Gospoda Ilića smo gostili v okviru projekta Tedni vseživljenjskega učenja, ki je letos potekal pod geslom Slovenija, učeča se dežela.

Mentorica krožka: Manca Pezelj Berger

Related Images:

(Skupno 102 obiskov, današnjih obiskov 1)