Obisk predsednika ustavnega sodišča

Na Ustavnem sodišču so pred nekaj meseci pristopili k nekaterim aktivnostim, prek katerih želijo pristojnosti in delo Ustavnega sodišča dodatno predstaviti in približati različnim javnostim, tudi mlajšim. Tako smo v sredo, 6. 3. 2024, tudi na Osnovni šoli Center gostili predsednika Ustavnega sodišča, dr. Mateja Accetta. Sestal se je z 28 učenci 8. in 9. razreda, ki jih zanima področje prava.

Glavne teme pogovora so bile Ustava Republike Slovenije, človekove pravice, različni vidiki ustavnosti in vloga prava. Dr. Accetto je učence povabil k diskusiji, zadnji del srečanja pa je bil namenjen različnim vprašanjem učencev za predsednika Ustavnega sodišča. Ura pogovora je hitro minila, učencem pa bo srečanje z dr. Accetto ostalo v lepem spominu, saj je pogovor potekal v sproščenem vzdušju, iz »pr(a)v(n)e roke« pa so dobili konkretne in jasne odgovore na vprašanja o človekovih pravicah, svoboščinah in nekaterih aktualnih problemih. 

Več slik si oglejte v fotogaleriji.

Maja Sečnjak, učiteljica slovenščine in zgodovine

Related Images:

(Skupno 158 obiskov, današnjih obiskov 1)