V torek, 17. 5. 2022, so se devetošolci iz Novega mesta in okoliških občin, ki so se z 9-letnim opravljanjem bralne značke pribrali do naziva zlati bralec, zbrali v Kulturnem centru Janeza Trdine. Na naši šoli je v letošnjem letu zlatih bralcev 27. Društvo prijateljev mladine Mojca je v sodelovanju z Društvom Bralna značka in Mestno občino Novo mesto pripravilo prijetno in poučno prireditev. Po kratkem glasbenem uvodu harmonikarjev iz Glasbene šole Marjana Kozine, je gostja Irena Potočar Papež pripravila pravo motivacijsko predavanje. Njene misli, spodbude in nasveti bodo mladim v času odraščanja še kako prišli prav.

Nekaj misli učencev o prireditvi, nazivu zlati bralec in branju:

• Zelo sem hvaležna, da sem bila lahko del te prireditve. Bilo je poučno in zanimivo. Izvedela sem veliko novih informacij, ki so me navdihnile za še več branja.
  • Prireditev mi je bila všeč in vesel sem priznanja za zlatega bralca.
  • Prireditev je bila kar zanimiva, saj sem se nekaj novega naučil. Zelo sem vesel, da so me starši spodbujali pri branju.
  • Prireditev se mi je zdela kar zanimiva. Zelo sem vesel, da sem vztrajal vseh 9 let, da sem lahko postal zlati bralec. To mi daje popotnico, da v življenju ne bom obupal.
  • Prireditev je bila poučna in navdihujoča. Naučila sem se veliko novega.
  • Predavanje je bilo zelo poučno in informativno ter spodbudno za nadaljnje cilje.
  • Kot zlata bralka sem zelo zadovoljna in ponosna nase. Prireditev se me je dotaknila, saj je predavateljica zelo lepo razlagala in se je temi posvetila, kar mi je dalo misliti.
  • Pri branju knjig in učenju pesmi za bralno značko sem se vseh 9 let veliko naučila in si razširila obzorja.
  • Knjige je na začetku še lahko brati, ker ti je vse všeč. Ko si starejši pa težko najdeš take, ki te pritegnejo. Veliko knjig ne prebereš do konca, nekatere pa na en mah.