Globoko smo že zakorakali v jesen. Ta letni čas nas vedno znova razveseli s svojo raznolikostjo. Narava nam nudi veliko možnosti za opazovanje, spoznavanje, doživljanje…

Oddelek podaljšanega bivanja, 2. a, namenja ta čas jesenskemu ustvarjanju. Bili smo navdušeni nad jesenskimi barvami, zato smo s pridom nabirali in opazovali pisane jesenske liste ter plodove. Naša domišljija res ne pozna meja.

Veste, veliko še počnemo. Beremo, raziskujemo o živalih jeseni, … Pa vam naj zaupamo nekaj o veverici. Veverica si jeseni, ko je hrane več, kot je lahko poje, dela zalogo za hude zimske čase. Skriva jo na različne kraje, na primer v drevesna dupla, pod korenine ali pod kamenje, pogosto pa hrano zakoplje. Koliko teh zalog posamezna veverica najde, je seveda vprašanje. Veliko pozabljenih zakopanih semen kasneje tudi vzkali, s čimer veverica pripomore k pogozdovanju. No če ni to super, kajne?

Učiteljica podaljšanega bivanja Manja Štih Hren in učenci 2. a

 

 

Related Images:

(Skupno 321 obiskov, današnjih obiskov 1)
 

Oznake: , ,