BRALNA ZNAČKA V ŠOLSKEM LETU 2021/22

BRALNA ZNAČKA NA PRAGU 61. POMLADI

V lanskem letu smo praznovali okrogli jubilej bralne značke. Epidemija je preprečila množično srečanje značkarjev, pesnikov, pisateljev, ilustratorjev in mentorjev; prav zato pa ni bilo nič manj slovesno v rojstnem mestu značke – na Prevaljah. Z upanjem in optimizmom gledamo na novo sezono spodbujanja branja – ne kot na preživelo obliko, pač pa še vedno v pomladi življenja. Že dolga leta imamo navado, da izpostavimo nekatere ustvarjalce ob njihovih jubilejih in se tako simbolično zahvalimo za njihovo delo okrog Bralne značke. Letos je vsem izbrancem skupno, da niso samo spodbujali s svojim delom, pač pa tudi orali ledino pri širjenju tega najbolj množičnega gibanja.

Letos bomo na naši šoli počastili 10. obletnico smrti pesnika Toneta Pavčka, 30. obletnico smrti pisatelja Antona Ingoliča in 100-letnico rojstva pisateljice Ele Peroci.  Vsi so v veliki meri doprinesli k širjenju, ohranjanju in ugledu bralne značke.

 

(Skupno 2.931 obiskov, današnjih obiskov 1)