Devetošolci bodo v mesecu maju spoznavali Rusijo in njene kulturno-zgodovinske znamenitosti, kulinariko, jezik in vesoljski program. Pripravili bomo kuharske in likovno-kiparske delavnice, z ruskim gostom bomo spoznavali rusko abecedo in osnove ruščine ter s poznavalcem kozmonavtike spoznavali manj znana dejstva o ruskem kozmonavtu Gagarinu, prvem človeku, ki je pred 60. leti poletel v vesolje. Zaključili bomo z zabavnim kvizom in sladkimi ruskimi  nagradami.

Ruski projekt bomo v maju na šoli izvedli pod okriljem sklada Toneta Pavčka in Društva Rusija Slovenija, s katerim smo v preteklosti že večkrat uspešno sodelovali. Na pomoč nam je prijazno priskočila tudi ga. Danica Rangus, naša upokojena učiteljica slovenščine in ruščine. Izvedbo projekta bomo prilagajali trenutnim epidemiološkim omejitvam in nekatere aktivnosti izvedli na daljavo.

Mentorica projekta: Mojca Saje

Related Images:

(Skupno 55 obiskov, današnjih obiskov 1)