Na Slovenskem je rokodelska dediščina zelo raznolika in ima bogato tradicijo, s pojavom industrijsko cenejših izdelkov na tržišču pa je rokodelstvo začelo nazadovati in propadati. Danes rokodelci pomembno prispevajo k ohranjanju ljudske dediščine in promoviranju slovenske kulturne identitete, zato smo rokodelstvu in domačim obrtem namenili tudi naš tehniški dan.

Šestošolci so na tehniškem dnevu 16. 3. 2021 spoznavali različne domače obrti – lončarstvo, pletarstvo, čipkarstvo, tkalstvo, medičarstvo, lectarstvo, suho robo… in se seveda tudi preizkusili v ročni izdelavi svojih izdelkov. Učenci 6. a in 6. b razreda so po principu pletarstva pridno izdelovali pletene košarice iz papirja ali vrbovih vej, za konec pa si za prihajajoče velikonočne praznike izdelali še škatlico in stojalo za pirhe. Učenci 6. c pa so se posvetili delu z glino in izdelali različne glinene posode.

Foto galerija

Related Images:

(Skupno 395 obiskov, današnjih obiskov 1)