Kljub korona ukrepom  RTV Slovenija nadaljuje s kvizom Male sive celice. Letos smo se v tekmovanje vključili s tremi odličnimi ekipami, naša najboljša ekipa v sestavi Matica Kotnika, Lenarta Bernika in Tije Žura pa se je preko pisnega in ustnega dela predtekmovanja  uvrstila na snemalni del, kamor se uvrsti le 32 najboljših ekip iz vse Slovenije.

V torek, 8. 12. 2020, so se naši tekmovalci v studiu RTV Slovenija pomerili z ekipo iz OŠ Rada Robiča Limbuš in zmagali!!! S tem so se uvrstili med 16 najboljših ekip – v osmino finala. Tokrat je snemanje v Ljubljani potekalo le za tekmovalce, našo ekipo pa je spodbujalo 9 navijačev, ki so snemanje spremljali on-line kar od doma. S plakati in glasnim navijanjem so ustvarili pravo navijaško vzdušje in s tem pomagali ekipi.

Po snemanju je nekaj navijačev strnilo svoje vtise:

  • Medtem ko sem gledal naše tri tekmovalce, sem ugotovil, kakšno srečo imam, da sem na taki šoli. (Jakob)
  • Bilo je lepo, saj smo videli, da je na snemanju drugače od tistega, kar vidimo na televiziji. (Gregor)
  • Definitivno nova izkušnja. Super je bilo navijati za sošolca in prijatelje, še posebej ob tako lepi zmagi. Zanimivo je bilo tudi videti snemanje z drugačne perspektive  in videti, kaj se dogaja med snemanjem izza kamere. (Taja)
  • Bilo je super; smešno in zabavno. (Vid)
  • Bilo je zelo zabavno. Kljub temu, da navijači nismo bili v studiu, je bilo vzdušje še zmeraj dobro. (Lenart)
  • Bilo je zelo napeto. Držali smo pesti in navijali za naše. Mislim, da jim je naša energija in navijanje prišlo prav. (Lejla)
  • Čeprav je navijanje potekalo na daljavo, je bila to res enkratna izkušnja, ki bi jo z veseljem še ponovila. (Ela)

Tekmovalci pa so po oddaji povedali:

  • Najbolj sem ponosna na svoja sotekmovalca, saj sta v labirintu zbrala vse črke, kljub omejenemu času. Nato pa smo sestavili še najdaljšo besedo. (Tija)
  • Čeprav navijači na začetku niso bili prepričani v zmago, se nam je uspelo uvrstiti v naslednji krog tekmovanja. (Lenart)
  • Bila je zelo zanimiva izkušnja, saj še nikoli nisem v živo videl snemanja ali bil na RTV Slovenija. (Matic)

Oddaja bo na sporedu v soboto zjutraj, 9. januarja 2021, na RTV Slovenija 1. Vabljeni k ogledu.

Navijačem se zahvaljujemo za spodbudno navijanje, tekmovalcem pa iskreno čestitamo in jim želimo uspešno tekmovanje še naprej.

Related Images:

(Skupno 545 obiskov, današnjih obiskov 1)