V torek, 15. 9. 2020, smo se učenci 8. In 9. razreda odpravili na atletski športni dan. Lep poznopoletni dan smo izkoristili za atletski peteroboj na štadionu v Portovalu. Tekmovali smo v teku na 60 in 300 metrov, v metu žvižgača in krogle ter v skoku v daljino. V športu uživam, a letos je vse drugače. Ker je bil za nas, devetošolce, to zadnji atletski športni dan v osnovni šoli, smo si želeli doseči čim boljše rezultate, zraven pa smo morali paziti na upoštevanje navodil za preprečevanje širjenja virusa. Da se ne bi mešali učenci iz obeh razredov, smo bili na štadionu najprej le učenci 9. Razreda. Ko smo zaključili vse discipline, smo odšli na sprehod ob Krki in po Kettejevem drevoredu do šole. Po tej poti so zjutraj hodili osmošolci, ki so na štadion prispeli po našem odhodu.  so povedali, da je na takem športnem dnevu včasih bilo hkrati tudi 500 učencev, v torek pa nas je bilo skoraj desetkrat manj.

Med devetošolci sta največ točk zbrala Sara Papež in Luka Ilovar iz 9. b, med osmarji pa Taja Štamfelj in Voranc Kraševec Staniša iz 8. b. Učenci z najboljšimi rezultati bodo zastopali našo šolo na nadaljnjih atletskih tekmovanjih.

Tia Žura, 9. a

Foto album

Related Images:

(Skupno 418 obiskov, današnjih obiskov 1)