V petek, 31. 5. 2019, je bil svetovni dan brez tobaka. Osmošolci smo imeli predavanje o škodljivosti kajenja. O tem sta nam predavali dve dijakinji iz kemijske šole in gospa z Nacionalnega inštituta za javno zdravje RS Slovenije. Povedala je, da je v tobaku več tisoč škodljivih snovi, od tega je  vsaj 250 rakotvornih. Kajenje slabo vpliva na počutje, zdravje, umske funkcije in na medčloveške odnose, zato se je treba tej odvisnosti izogniti. Priporočala je telesno aktivnost, sklepanje pravih prijateljstev, branje knjig, torej preusmerjanje pozornosti na koristne in zdrave aktivnosti. Moramo se zavedati, da je pasivno kajenje ravno tako škodljivo. Zaradi posledic kajenja oz. pasivnega kajenja v Sloveniji dnevno umre povprečno 7 ljudi. Predavanje smo zaključili z reševanjem vprašalnika in z žrebanjem nagrad za tiste, ki so pravilno odgovorili.

To predavaje ni bilo edino v tem letu. saj smo se o škodljivosti kajenja  seznanili že ob mednarodnem dnevu boja proti kajenju.

Lucija Juvančič, 8. a

Foto album

Related Images:

(Skupno 587 obiskov, današnjih obiskov 1)