Ste se kdaj spraševali, kakšna je bila nekoč cesta skozi Novo mesto? Naš oddelek 5. b si jo je dejansko ogledal. Zdela se mi je zelo lepo zgrajena za tiste čase. Cesta, ki je nekoč vodila skozi Glavni trg, je bila kamnita, med kamni je bil posut pesek. Sprehodili smo se po cesti in občutili kako je, če hodiš po njej. Kako so lahko šele vozovi vozili po njej. Sigurno je bila ta vožnja precej tresoča. Prišel je vodja izkopavanj – arheolog in nam povedal, da je to cesta iz 16. stoletja, vsaj tako menijo. Razložil nam je, da starost ceste ocenjujejo po najdbah novcev. Že v četrtek bodo cesto uničili, saj bodo poskušali najti še starejše najdbe. Arheolog nam je dovolil, da vzamemo par kamenčkov za spominek. Polnih žepov kamnov smo se vrnili v šolo. Sama bom kamnom napisala letnico in kje sem jih našla, nato ga bom dala v kozarec za spominke.

Neža Skvarč, 5. b

V sredo, 25. 10. 2017, smo odšli na Glavni trg, da si ogledamo arheološko najdbo. To je cesta iz starih časov. Glavni arheolog nam je razložil, da je cesta zelo stara in da jo bodo morali uničiti, ker imajo omejen čas. Dovolil nam je, da si lahko vzamemo vsak en kamen.

Tian Jerman, 5. b

Foto album

Related Images:

(Skupno 89 obiskov, današnjih obiskov 1)