»Priprava na Evropo, priprava na življenje«

Naša šola bo dve leti vključena v mednarodni projekt Comenius. Projekt se uradno začne prvi teden v novembru, ko bodo našo šolo obiskali učitelji iz Norveške, Latvije in Poljske. Goste bomo počastili s prireditvijo, ki bo 5. novembra ob 10.30 uri.

Naši učenci se bodo v naslednjih dveh letih seznanjali z zaposlitvenimi možnostmi v naši regiji, spoznavali kulturne in družbene značilnosti partnerskih držav, komunicirali v angleščini s svojimi vrstniki iz drugih držav ter

.skozi kulturno izmenjavo lažje izoblikovali svojo identiteto.

 

Do konca projekta, ki se zaključi septembra 2015 se bodo učenci:

  • soočili z avtentičnimi situacijami, ki zahtevajo uporabo tujega jezika,
  • srečali z učenci iz partnerskih držav,
  • stkali nova prijateljstva,
  • lažje odločili, kje bodo nadaljevali šolanje in svojo poklicno pot,
  • si privzgojili podjetniški duh,
  • izpopolnili svoja IKT znanja,
  • spoznali, kakšne izobraževalne in poklicne možnosti jim nudi domača regija,
  • spoznali, kako najbolje predstaviti svojo regijo učencem iz partnerskih držav.

 

Program vsebuje vsebinsko in mobilno sodelovanje s partnerskimi šolami. Naši učenci se bodo udeležili srečanj na Norveškem, v Latviji in na Poljskem.

Konec tedna bo v naši knjižnici potekala razstava naših partnerskih držav, kjer se bo možno seznaniti s kulturnimi, zgodovinskimi in naravnimi posebnostmi Norveške, Latvije in Poljske.

Naloga naših učencev v prvem delu je, da na kreativen način predstavijo sebe in svojo šolo, prevzamejo vlogo vodičev v svojem mestu, izdelajo skupni logotip projekta ter sodelujejo pri izvedbi programa. Če je kdo še neodločen, in bi se rad pridružil projektu, naj najkasneje do 18.10.2013 izdela svojo osebno predstavitev in jo v elektronski obliki izroči koordinatorju za našo šolo, g. Jerneju Lapanjetu.

Related Images:

(Skupno 86 obiskov, današnjih obiskov 1)