Podrobnosti dogodka

• Datum:

• Hudičev turn in ostanki gradu, tehnični muzej starih vozil, Soteska;
  • železo-livarski muzej, ostanki plavža, ribogojnica, Dvor;
  • jama Jazbina v Podturnu.

Učenci 6. razredov si boste na tehniškem dnevu v Soteski najprej ogledali Hudičev turn in muzej starih vozil, nato pa na Dvoru še železo-livarski muzej, ostanke plavža in ribogojnico. Na poti domov si boste ogledali še jamo Jazbina v Podturnu.

Zbor bo ob 8.20 pred šolo. Dežurni učenci bodo dvignili malico v kuhinji in jo razdelili učencem. S postaje izpred Motoroila se boste ob 8.30 z avtobusom odpeljali proti Soteski.

Potrebščine: pisalo (svinčnik) in tršo mapo za podlago, lahko ročno svetilko za jamo, na avtobusu boste dobili delovne liste.

Cena prevoza je 4,00 eur, vodeni ogledi Hudičevega turna ter tehničnega in železo-livarskega muzeja pa 4,00 eur. Skupnih 8,00 eur boste plačali po položnici.

Prihod nazaj na postajo pred Motoroilom je predviden ob 12.55. Izstop pred končno postajo je mogoč samo s pisnim dovoljenjem staršev.

Kosilo bo na voljo kot običajno. Odjavite ga lahko pri razrednikih ali v pisarni pred odhodom iz šole.

Vodja tehniškega dne: Mojca Saje