Skupina 7 v podaljšanem bivanju vsak četrtek izvaja in ustvarja razne poskuse. Izdelali smo že lava lučko, opazovali kako rozine plešejo, kako lahko jajce postane mehko in poskočno, kako se poper prestraši, vulkan, maso slime in podobne. Danes vam bomo povedali, kako lahko izdelate plastelin. Idejo smo skupaj z učiteljico dobili na internetu in se odločili za izdelavo. Zaradi ene sestavine plastelin zelo lepo diši, da nas je še čistilka naslednji dan obiskala, in vprašala za vonj v razredu. Ugotovite, katera sestavina je to?

 

Za izdelavo potrebujemo:

– 2 skodelici koruznega škroba

– 1 skodelica balzama za lase

– barva za hrano, bleščice

 

Koruzni škrob in balzam za lase v posodi dobro zmešamo z leseno kuhalnico ali roko. Ko dobimo maso podobno plastelinu, lahko dodamo še jedilno barvo in bleščice. Vse skupaj dobro pregnetemo. Če se nam zdi mešanica nekoliko premokra, dodamo še malo koruznega škroba.

 

  Skupina PB 7 z učiteljico Vanjo

Related Images:

(Skupno 147 obiskov, današnjih obiskov 1)
 

Oznake: , , ,