V četrtek, 22. 12. 2022, so si nadarjeni učenci 7. in 8. razredov ogledali Policijsko postajo Novo mesto. Spoznali so delo vodnika policijskega psa, ogledali so si prostore policijske postaje ter s kriminalistom ugotavljali kako se na pravilen način zbira dokazno gradivo.

Maja Jazbinšek Urumović : “Spoznali smo poklic pasjega vodnika. Poklic se mi je zdel zanimiv še posebej zaradi dela s psmi. Izvedela sem, da za psa poskrbi policija in njegov lastnik. Pogledali smo si tudi prostore za pripor. Zdi se mi pravilno, da v priporu dobijo dvakrat mrzel in enkrat topli obrok na dan. Bili so mi tudi všeč avti in motorji (BMW). Ko smo gledali pripomočke za iskanje sledi oziroma prstnih odtisov, sem izvedela, da imajo veliko načinov, npr. z magneti, vzorci, odtisi sledi… Vse me je malo privlačilo, ampak ne dovolj, da bi šla za poklic policista. Obisk je bil vreden ogleda.”

Zapisala Nina Kovač, šolska svetovalna delavka

Related Images:

(Skupno 120 obiskov, današnjih obiskov 1)