V tem šolskem letu bomo ponovno sodelovali v projektu SHEMA ŠOLSKEGA SADJA IN ZELENJAVE, MLEKA IN MLEČNIH IZDELKOV.

Projekt izvaja Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano v sodelovanju z Ministrstvom za šolstvo in šport ter Ministrstvom za zdravje s finančno pomočjo Evropske unije. Velik poudarek je na lokalnih dobaviteljih sadja in zelenjave ter na vključevanju spremljajočih izobraževalnih in promocijskih aktivnosti.

 

Evropska unija želi s projektom:

  • povečati porabo lokalno pridelanega sadja in zelenjave,
  • spodbujati zdravo prehranjevanje pri otrocih in mladih s čim pogostejšim uživanjem sadja in zelenjave,
  • ustaviti trend zmanjševanja porabe sadja in zelenjave, saj vsebujeta visok delež prehranskih vlaknin, vitaminov in mineralov, ki pomembno vplivajo na zdravje,
  • omogočati enake možnosti dolgoročnega in rednega uživanja sadja in zelenjave vsem otrokom in mladostnikom v EU in
  • preprečiti naraščanje pojava prekomerne telesne teže in debelosti pri otrocih in mladih.

 

V okviru projekta Shema šolskega sadja bomo enkrat na teden, učencem ponudili dodaten obrok svežega sadja ali zelenjave. Poleg razdeljevanja sadja in zelenjave, bomo izvedli tudi različne promocijske in izobraževalne aktivnosti, s katerimi bomo osveščali otroke o pomenu zdravega prehranjevanja s poudarkom na uživanju sadja in zelenjave.

Related Images:

(Skupno 33 obiskov, današnjih obiskov 1)