V soboto, 19. 3. 2022, je na Gimnaziji Bežigrad, potekalo državno tekmovanje iz astronomije. Astronomija je tekmovanje osnovnošolcev za Dominkova priznanja, ki je namenjeno 8. in 9. razredom OŠ, 6. in 7. razredi pa tekmujejo v interesni kategoriji Utrinek. Že sama uvrstitev na državno tekmovanje je izjemen dosežek. Našo šolo so na državnem tekmovanju zastopali Filip Judež iz 6. c razreda, Samo Tratar iz 7. a razreda, Matic Kotnik iz 8. a razreda in Lenart Bernik iz 9. b razreda. Učenci so dosegli izjemne rezultate.

Lenart Bernik, Matic Kotnik in Samo Tratar so osvojili srebrno priznanje.

Filip Judež je osvojil  zlato priznanje in ob enem  tudi 1. nagrado za prvo mesto v svoji  tekmovalni skupini.

Vsem skupaj iskrene čestitke za odlično uvrstitev, prejeta priznanja in osvojeno nagrado.

Le tako uspešno naprej.

Mentorica Anja Gašperšič

 

(Skupno 241 obiskov, današnjih obiskov 1)