Nagovor Marte Pavlin, ravnateljice naše šole:

»8. februar je praznik kulture. Je dan, ko se spominjamo našega velikega pesnika Franceta Prešerna, ki nas je s svojimi deli spodbujal k zavedanju naših korenin in pomenu znanja kot vodila napredka. Prihodnost pripada tistim, ki se zavedajo bogastva in pomena svoje kulture in zgodovine.

Seveda kultura ni le stvar preteklosti! Ni naključje, da našo rastočo knjigo, s katero pokukamo v življenje rojakov, povezanih z Novim mestom,  prepletemo s kulturnim praznikom. V svet vrednot Rastoče knjige, to je znanja, mojstrstva in odličnosti, ki so temelji za vsestranski razvoj in napredek posameznika in naroda kot celote, smo letos pogledali skozi oči Novomeščanov, ki so vsak na svoj način prispevali in še prispevajo k današnji podobi in pomenu Novega mesta. Njihove misli smo strnili v četrtem zvezku rastoče knjige.

Želim vam, dragi učenci, da bi vas misli z današnje prireditve in zapisi v rastoči knjigi OŠ Center spodbudili k sooblikovanju skupne prihodnosti.

Lep praznik kulture!«

Related Images:

(Skupno 171 obiskov, današnjih obiskov 1)