Devetošolcem na pot

V ponedeljek, 14. 6. 2021, popoldne smo se v šolski telovadnici poslovili od učencev devetega razreda. Še zadnjič smo obudili spomine na dogodke in doživetja, ki so se nam najbolj vtisnili v spomin. Tjaž Glažar, učenec 9. c, se je v imenu svojih vrstnikov poslovil od vseh delavcev šole: »Danes smo čisto na koncu naše osnovnošolske poti. Bili ste pomemben del našega življenja, saj ste nas spremljali od razigranih otrok do nadobudnih najstnikov. Dajali ste nam znanje, nas spodbujali, nam stali ob strani in nam pomagali vstati, ko smo bili na tleh. Iskrena hvala. Želimo vam prijetno delo z generacijami, ki prihajajo za nami.«

Po predstavitvi vseh učencev je 9. razred nagovorila tudi naša ravnateljica Marta Pavlin: »Zadnji dve šolski leti sta nam vsem prinesli veliko sprememb. Naše življenje se je dobesedno obrnilo na glavo. Nič ni več samoumevno, vse je postalo pomembno. Svet se je res spremenil, vrednote pa ostajajo. Pokazali smo vam pot do znanja in aktivnega razmišljanja ter vas naučili samozaupanja in samospoštovanja. Bili smo kompas pri iskanju prave poti skozi osnovnošolsko izobraževanje.«

Nato je sledila slavnostna podelitev priznanj in nagrad:

  • nagrado za odličnost na učnem področju so dobili: Tin Bevc Taraniš, Brina Novak, Lejla Strniša, Tija Žura, Luka Ilovar, Vita Šobar, Anja Andoljšek Paš, Tjaž Glažar, Otis Heric Zagrljača in Ella Repše;
  • zlato priznanje šole za vse letne pohvale so prejeli: Tin Bevc Taraniš, Brina Novak, Ela Retelj, Tija Žura, Anja Andoljšek Paš, Tjaž Glažar in Ella Repše;
  • nagrado za posebne prispevke k delu in življenju šole si je zaslužila Tija Žura;
  • naziv zlati bralec in knjižno darilo za devet let zvestobe bralni znački so dobili: Arne Bilbija, Ina Dragman, Špela Luštek, Brina Novak, Ela Retelj, Lejla Strniša, Tija Žura, Ema Bojanc, Alja Brulc, Žiga Butcher, Kailash Anabella Devini, Jurij Dović, Tea Hren Pavlin, Luka Ilovar, Miha Molan, Sara Papež, Jaša Pelko, Andraž Povše, Olina Radež, Vita Šobar, Karin Zupančič, Jana Žibert, Anja Andoljšek Paš, Izak Fabjan, Tjaž Glažar, Val Habjan, Otis Heric Zagrljača, Maj Mihelič in Ella Repše;
  • Lejla Strniša je vseh devet let pela v pevskem zboru.

»Ob zaključku osnovnošolskega izobraževanja se vam odpirajo nove poti. Osnovna šola je bila le vmesni korak. Izbrana pot naj vas popelje k novim ciljem, Osnovna šola Center pa naj ostane dragocen spomin,« je učencem na pot zaželela ravnateljica Marta Pavlin.

Za presenečenje so poskrbele naše kuharice, ki so pripravile poseben meni – postregli pa so ga učitelji!

Srečno, devetošolci!

Novinarski krožek

Foto album

Related Images:

(Skupno 1.147 obiskov, današnjih obiskov 1)