Po mnenju strokovnih delavcev šole si je  Tija Žura iz 9. a. zaslužila nagrado OŠ Center za posebne prispevke k delu in življenju šole v šolskem letu 2020/2021.

Nagrado je Tiji na valeti izročila ravnateljica Marta Pavlin in jo tako utemeljila:

»Tija je vsa šolska leta aktivno, samostojno in ustvarjalno delovala na številnih področjih dela in življenja naše šole. V tem času se je udeležila številnih tekmovanj v znanju, le v letošnjem letu je tekmovala na 20 šolskih tekmovanjih, na osmih državnih tekmovanjih in enem meddržavnem tekmovanju. Našo šolo je zastopala na kvizu Male sive celice in s sotekmovalcema prišla do finala. Z igranjem kitare je nastopala na številnih prireditvah v šoli in zunaj šole. Aktivno je sodelovala  pri najrazličnejših projektih šole.

Ob vsem tem pa je bila ves čas odlična učenka –  v letošnjem letu so bile v njeni redovalnici izključno petice. V oddelku je bila zelo prijetna sošolka, vedno pripravljena pomagati pri učenju, posredovanju gradiv, spodbudi in prijazni tolažbi. S svojim vedenjem in udejstvovanjem je predstavljala našo šolo širši javnosti in je bila šoli v ponos.«

Tija: »Nagrade resnično nisem pričakovala. Poleg zelo pohvalne oznake sem se zelo razveselila ukulele. Doma sem že poskusila igrati in mi je kar šlo – med počitnicami bo dovolj časa za vajo. Mlajšim učencem pa sporočam, da se je za uspeh treba potruditi. Vloženo delo se prej ko slej obrestuje!«

Novinarski krožek

Related Images:

(Skupno 258 obiskov, današnjih obiskov 1)