V soboto, 24. 4. 2021, je v organizaciji države Latvije na daljavo potekalo meddržavno tekmovanje v Hitrem in zanesljivem računanju – Pranglimine World Championship 2021. Na tekmovanju so sodelovali tekmovalci iz Ukrajine, Litve, Latvije, Estonije, Gruzije in Slovenije.

Navijači smo lahko spremljali  tekmovanje v živo na spletnem kanalu.

Slovenijo je zastopalo 25 tekmovalcev od najmlajših učencev do odraslih, med njimi so bili tudi trije učenci naše šole, ki so dosegli:

Filip Judež, 5. b, je z vrhunskim dosežkom 23 218 točk in osvojenim novim državnim rekordom v svoji starostni kategoriji po trdem boju osvojil 3. mesto in bronasto medaljo.

Tija Žura, 9. a,  je dosegla 16 935 točk in osvojila 17. mesto v kategoriji deklet od 7. razreda do maturantk.

Tin Bevc Taraniš, 9. a, je v kategoriji fantov od 7. razreda do konca srednje šole z doseženimi 24 817 točkami zasedel 11. mesto.

Slovenski tekmovalci so med 18 medaljami v vseh starostnih kategorijah osvojili 1 zlato ter 2 bronasti medalji.

Čestitamo!

Več rezultatov si lahko ogledate na povezavi: https://miksike.ee/results-pranglimine/