Mladi inovativci OŠ Center so se v začetku meseca marca udeležili tekmovanja v podjetniških idejah mladih POPRI 2021. Na regijskem predizboru, ki je potekal v organizaciji Razvojnega centra Novo mesto, sta svoji ideji pred strokovno komisijo predstavili 2 centraški ekipi pod vodstvom mentorice Nine Vovko. Matic Kotnik (7. a), Lenart Mihalič (7. a) in Ožbej Sinur (7. c) so bili člani prve ekipe, ki je razvijala idejo Kuhnajst. To je spletna stran za najstnike, na kateri lahko najdejo enostavne, hitre in njihovim sposobnostim prilagojene recepte. Lejla Strniša (9. a), edina članica druge ekipe, pa je podjetništvo združila s svojo ljubeznijo do živali in na tekmovanju predstavila idejo PLAYFUL PETS – pomirjujočo igračo za pse, ki je polnjena z bio ajdovimi luščinami ter sušenim cvetjem sivke. Strokovna komisija je ocenila, da se Lejlina ideja PLAYFUL PETS uvrsti na nacionalno tekmovanje, ki bo potekalo 7. aprila 2021.

Finalisti POPRI 2021 so objavljeni na spletni strani POPRI:

Video razglasitve si lahko ogledate na spodnji povezavi:

YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=kddFNMvP4yo

Related Images:

(Skupno 270 obiskov, današnjih obiskov 1)