Danes je pa zares pomemben dan.

20. november je svetovni dan otrok in rojstni dan Konvencije o otrokovih pravicah. Pa veste kaj je Konvencija o otrokovih pravicah? Na hitro razložimo. Vsi ljudje na svetu imamo pravice in so zapisane v tej Konvenciji, ki jo je sprejelo kar 190 držav, da zaščitijo pravice otrok.

Pa naštejmo te pravice:

1. PRAVICA DO IMENA,
  2. PRAVICA DO DRUŽINE,
  3. PRAVICA DO ZDRAVJA,
  4. PRAVICA DO IZOBRAŽEVANJA,
  5. PRAVICA DO IGRE IN PRIJATELJEV,
  6. PRAVICA DO LASTNEGA MNENJA IN IZRAŽANJA,
  7. PRAVICA DO NENASILJA,
  8. PRAVICA DO POSEBNE SKRBI ZA OTROKE INVALIDE.

Zelo pomembno je, da znamo otrokom prisluhniti v kakšnem svetu si želijo odraščati. Sedaj pa je čas, da jih začnemo upoštevati in jim sledimo, ko nas učijo s svojim zgledom.

20. novembra dan poteka v znamenju modre. Zakaj? Ker je modro, da podpiramo otroke. Ker je modro, da otroke postavljamo v središče naših sprememb. Ker je modro, da sledimo dobrim zgledom. Ker je modro, da razmišljamo o prihodnosti. Ker naš moder planet potrebuje, da postopamo modro.

• Oblecite se v modro ali si nadenite modre modne dodatke.
  • Skuhajte ali specite modre dobrote.
  • Ustvarjajte v modrem (ilustracije, kolaži, skulpture, oblačila, dekoracija …)

VABIM TE ŠE NA OGLED POSNETKA, KI BO ŠE BOLJ NAZORNO RAZLOŽIL TVOJE  PRAVICE

PA LEP MODER DAN