V času od 14. do 18. 9. 2020 smo na naši šoli že tretje leto zapored izvedli Pešbus. Ta program spodbuja Ministrstvo za zdravje RS in je del prizadevanj Dober tek Slovenija za več gibanja in bolj zdravo prehrano.

Pešbus je organizirano spremstvo otrok do šole po vnaprej začrtanih poteh in po stalnem urniku. Učenci se zberejo na označeni postaji in se v spremstvu odrasle osebe odpravijo v šolo. Namen tega projekta je spodbujanje zdravega načina življenja, samostojnosti in vzgajanje mladih o prometu in upoštevanju prometnih pravil.

Letos se je Pešbusa udeležilo 24 učencev od 2. do 5. razreda, ki so v šolo prihajali s treh koncev Novega mesta: z Mestnih njiv, Seidlove ceste in iz centra mesta. V sredo nas je s svojim obiskom razveselil tudi Novomeščan Primož Kobe, slovenski olimpijski maratonec.

Upamo, da se Pešbus še kdaj vrne!

Koordinatorica projekta Manca Furlan

Foto album

Related Images:

(Skupno 663 obiskov, današnjih obiskov 1)