petek, 27. 9. 2019, smo v okviru Evropske noči raziskovalcev že drugo leto zapored sodelovali v številnih dejavnostih znanstvenega festivala Hiše eksperimentov, ki je tudi letos potekal od imenom “Noč ima svojo moč”

Kar nekaj naših učencev se je že dopoldne preizkusilo v Hiški eksperimentov, kjer so z veseljem izvajali zabavne znanstvene poskuse. Mlajši so pogumno raziskovali v Drznih eksperimentih, ki so jih postavili v Dolenjskem muzeju, starejši učenci pa so si v atriju knjižnice ogledali znanstvena šova Zvokologija in Težiščelogija. Učenci so radovedno raziskovali in bili navdušeni nad pestrimi aktivnostmi. Želijo si še več podobnih dogodkov.

Mnogi so izkoristili tudi priložnost in si popoldne s prijatelji, starši, vnuki, dedki ali babicami ogledali pestro znanstveno dogajanje v centru Novega mesta, “Noč ima svojo moč” pa je ta dan potekala v kar 23 mestih po Sloveniji.

Foto galerija

www.nocmoc.eu

Related Images:

(Skupno 110 obiskov, današnjih obiskov 1)