V sredo, 3. 4. 2019, je na Komunali Novo mesto potekala prireditev ob dnevu krožnega gospodarstva, kjer so predstavili papirnate higienske izdelke iz recikliranega materiala in podajalnike zanje.

Tudi na naši šoli smo v projektu KEMSO (kartonska embalaža za mleko, sokove in ostala tekoča živila) zbirali tetrapake. Vsak, ki je prinesel nekaj te embalaže, je v zameno dobil papirnate robčke iz recikliranega materiala. V ta projekt so bile na pobudo komunale Novo mesto, podjetja Valtex in italijansko podjetje Lucart, vpete osnovne šole MO Novo mesto in drugih dolenjskih občin. Naša šola je sodelovala že v začetni fazi projekta, pa tudi sicer smo na področju ekologije zelo uspešni, za kar smo na prireditvi prejeli priznanje. Zadovoljni smo, da smo sodelovali v projektu, ki so ga kot model prihodnosti prepoznali tudi na mednarodni ravni.

Oglejte si video prispevek na Vašem kanalu.

Na prireditvi je sodeloval naš mladinski pevski zbor, zaigral je harmonikar Izak Fabjan, Aša Slapnik pa je zapela s pevcem Zlatkom.

Lejla Strniša, 7. a, in Sara Papež, 7. b

(Skupno 171 obiskov, današnjih obiskov 1)