Po dveh covidnih letih brez druženja smo se v torek, 24.5.2022, učenci 7. razreda odpravili na dolgo pričakovano zaključno ekskurzijo.

Na avtobusnem postajališču smo se zbrali že ob 6.20 in se odpeljali proti Štajerski. Ob 9.30 smo prispeli v Maribor. Sprehodili smo se po središču mesta, kjer smo videli spomenika Rudolfa Maistra in Josipa Jurčiča, spominsko obeležje padlim v 2. svetovni vojni, doprsne kipe znamenitih Mariborčanov, najstarejšo trto na svetu, edino sinagogo v Sloveniji, ostanke mestnega obzidja …

Nato smo si ogledala HE Fala na Dravi. Vodič nam je pokazal dve turbini – novejša je v pogonu od leta 1974, starejša pa je namenjena ogledom. Pokazal nam je tudi eksperimente znanstvenikov, npr. Nikole Tesla, Galvanija … Elektrarna ni najmodernejša, ampak vse deluje kot po maslu.

Ptuj je najstarejše slovensko mesto. Ptujski muzej, ki ima svoje prostore na gradu, je zelo bogat: etnološka zbirka, zbirka starih inštrumentov, orožarna, turkerija, bogato opremljene sobane bivših lastnikov, prikaz kurentovanja … Sprehodili smo se tudi po starem mestnem jedru, kjer smo videli sramotilni steber, vodnjak, mestno hišo, kužno znamenje …

Pomladne ekskurzije brez sladoleda ni! Po zaslugi gospoda Andrejčiča smo se na Ptuju lahko posladkali po znižani ceni.

Slike si oglejte v fotogaleriji.

Nina in Lana, 7. c, Nejc, 7. b, Tara, 7. a

(Skupno 123 obiskov, današnjih obiskov 1)