Spoštovani starši!

Vabimo vas na predavanje DRUŽINSKA E-PRAVILA, na katerem bo psihologinja Špela Reš, strokovna delavka v Centru pomoči pri prekomerni rabi interneta Logout, na osnovi bogatih poklicnih izkušenj staršem svetovala glede varne in uravnotežene uporabe računalnikov, pametnih telefonov, tablic pri otrocih in mladostnikih.

Ob vse večji prisotnosti multimedijskih naprav v življenju otrok in mladostnikov se staršem porajajo različna vprašanja:

• Kdaj svojemu otroku kupiti računalnik ali tablico?
  • Kako je z omejevanjem uporabe, postavljanjem pravil in dogovori?
  • Katere vsebine najbolj pritegnejo mladostnike in zakaj?
  • Katere so primerne in katere neprimerne vsebine?
  • Kakšne so nevarnosti na spletu?
  • Kakšni so škodljivi učinki uporabe? Kaj pa prednosti?

Prikazani bodo primeri prekomerne uporabe in zasvojenosti s spletom ter primeri družinskih »e-dogovorov«. Starši boste dobili priporočila za varno in uravnoteženo uporabo digitalnih naprav.

Roditeljski sestanek bo v torek, 11. 2. 2020, ob 17. uri v veliki telovadnici Osnovne šole Center.

Vljudno vabljeni!