V torek,17. 12. 2019, so učenci Center banda v studiu Borta Rossa pri Šentjerneju posneli avtorski skladbi Jane in Tomaža Zorka Rumena rutica in Uspavanka. Posnetka bosta glasbeni podlagi za pevski zbor. Naš repertoar je sicer bogatejši, a moramo pri snemanju paziti na varovanje avtorskih pravic. Studio je zelo zanimiv, saj je preurejen iz hleva, za zvočno izolacijo pa so uporabili odpisane knjige iz Knjižnice Mirana Jarca. Vzdušje je bilo sproščeno domače. Ko smo čakali na snemanje, smo si ogledali okolico studia – najbolj všeč nam je bil domači kuža. Zbralo se nas je 14 glasbenikov, ki redno obiskujemo vaje Center banda. Do studia so nas pripeljali starši in učitelja. Tam smo bili od 8h do 13h. Najprej so posneli klavir, kitare, base in tolkala, nato pihalce (oboi, flavto in klarinete), na koncu pa so zaigrale še violine. Pomagali so nam tudi učenci glasbene šole.

Snemanje je bilo profesionalno izvedeno. Skladbe smo igrali po delih, po skupinah inštrumentov, popravljali smo napake. Izkušnja je bila super! Upam, da bomo v tem šolskem letu še snemali.

Zoja Gorše, 9. a

Zapisali Manca Vidic in Sofija Brkič Strman, 7. c

(Skupno 56 obiskov, današnjih obiskov 1)