V  Sloveniji tudi letos poteka projekt Nacionalni mesec skupnega branja. Začel se je 8. septembra na mednarodni dan pismenosti, končal pa se bo 8. oktobra ob zaključku tedna otroka.

Ob tej priložnosti smo pripravili tudi kratko glasilo.

Naša šola se je z akcijo S knjigo v nov dan lani priključila temu projektu. V tednu od 16. do 20. 9. smo vsako prvo šolsko uro brali prav vsi na šoli: učenci in zaposleni. Bralni teden smo združili z začetkom letošnje bralne značke – 17. septembra praznujemo v spomin na pisatelja Franceta Bevka dan zlate knjige, ko se po vsej Sloveniji uradno začne branje za bralno značko.

Bevk je nekoč dejal: »Dobra knjiga je zlata knjiga.« Angleški pisatelj Neil Gaiman pa je novim spoznanjem dodal še veliko mero domišljije, ko je rekel: »Knjige so sanje, ki jih držimo v rokah.«

Knjižničarka Nataša Dežan Avsec vabi vse učence in delavce naše šole v knjižnico po novo znanje in sanje.