V petek, 15. 3. 2019, smo na šolo povabili tri študentke magistrskega študija Biološko izobraževanje z Biotehniške fakultete, Univerze v Ljubljani, ki so pod vodstvom profesorja dr. Iztoka Tomažiča sodelovale pri izvedbi naravoslovnega dne za 7. razred. Štiri sedmošolke, Ela, Tija, Brina in Ina (ELTIBINA), smo jim zastavile vprašanja, Ana, Nika in Barbara pa so prijazno odgovorile.

Vprašanja:

1. Katera žival vam je najljubša?
  2. Zakaj ste se danes odločili za predstavitev ravno teh živali?
  3. Vas veseli delo z živalmi?
  4. Koliko šol ste že obiskali?
  5. Vam je delo z nami v veselje?

.Ana je povedala:

1. Žaba.
  2. Ker so iz različnih skupin in ker jih imamo na fakulteti.
  3. Da, živali so mi všeč, čeprav imam raje rastline.
  4. Hm, kakšni 2. Večinoma pridejo učenci k nam na fakulteto.
  5. Bilo je zanimivo, razgibano in zabavno.

Barbarini odgovori:

1. Želva
  2. Da bi znali prepoznati nevretenčarje in spoznali dobrobit teh živali v naravi.
  3. Da, me veseli.
  4. Obiskala sem tri šole.
  5. Zelo ste radovedni in zelo učljivi.

Nika je odgovorila:

1. Močerad.
  2. Da dobite vpogled v vretenčarje in nevretenčarje.
  3. Da, zelo. Ker učence res pritegne, veliko sprašujejo, so začudeni, ko se seznanijo s kakšno novo stvarjo. Bolj so skoncentrirani na novo snov, veliko opazujejo in sami kaj ugotovijo.
  4. Tri šole.
  5. Da, vsaka šola je zgodba zase, zato sem pridobila veliko izkušenj. Učenci so radovedni in željni znanja.

Naše zadnje vprašanje je bilo: Zakaj ste se odločili za ta študij?

ANA: Študij biologije je zelo zanimiv, saj sem izvedela veliko o živih organizmih na našem čudovitem planetu in bom zdaj svoje znanje delila z učenci.

BARBARA: Za ta študij sem se odločila, ker se mi zdi biologija življenjska, pristna. Veliko stvari lahko doživiš in se naučiš preko lastne izkušnje. Hkrati pa si želim znanje predajati naprej, mladim in otrokom, da bi se čim bolj zavedali vseh naravnih danosti.

NIKA: Študij se mi je že na informativnih dnevih zdel zelo zanimiv in raznolik. In tak tudi je. Veseli me tudi delo z ljudmi, biologijo pa si želim predstaviti na tak način, da bo za vse zanimiva in se jim bo zdela uporabna. Želim, da be se o biologiji kot šolskem predmetu razmišljalo bolj pozitivno.

Vsa tri dekleta so pri učnih urah dosegle svoj cilj. Menimo, da bodo dobre učiteljice biologije!

ELTIBINA, 7. r.