Torek, 5. 3. 2019, je bil na razredni stopnji prav poseben dan. Namesto učencev so hodnike in učilnice napolnile raznovrstne maškare, vlogo učiteljev in učiteljic pa so prevzele miške in mačke. Prve tri ure so imele maškare pouk, 4. šolsko uro pa so se udeležile rajanja v veliki šolski telovadnici. Verjetno so maskare komaj čakale pustno rajanje, saj so začele prihajati v šolsko telovadnici še pred začetkom 4. šolske ure. Telovadnica se je počasi polnila in kot bi trenil je bila nabito polna. Najprej je voditeljica mačka preverila, ali so prišli vsi razredi, potem pa se je začel program – najprej se je vsak razred predstavil na dano glasbo. Strokovna komisija, ki so jo sestavljali voditeljica mačka Ajda ter DJ-ji hišnik Iztok, Jurij Dović in Matic Pšeničnik je soglasno izbrala najboljši ples – to so bili učenci 5. a razreda, ki so celo sestavili novo pustno besedilo na melodijo znane pesmi. Temu je sledil prost ples z različnimi zanimivimi plesnimi pesmicami. Ko pa so se maškare dovolj ogrele, je sledil ples za izbor naj mask. Vsaka učiteljica mačka je trem maškaram po njihovem mnenju podelila oranžne listke. Ko so bili listki razdeljeni, je glasba utihnila. Sledila je namreč razglasitev zmagovalcev. Najprej so se v osrednjem delu telovadnice zbrali vsi učenci, ki so prejeli listke, nato pa smo določili prva tri mesta. Prvo mesto je osvojil ptiček Martin iz 1. b razreda, drugo mesto sta si delili učenki Pika iz 4.b kot nakupovalni voziček in Nina iz 3.a kot pralni stroj, 3. mesto pa je osvojil učenec Andraž Kirm kot Martin Krpan. Po razglasitvi najboljših mask se je rajanje še nekaj časa nadaljevalo, potem pa so maškare vesele zapustile telovadnico.

(Skupno 173 obiskov, današnjih obiskov 1)