LITERARNI  IN LIKOVNI NATEČAJ
(90-letnica šole)

Razpisujemo literarni in likovni natečaj na temo
OTROŠTVO IN ŠOLA
»Kadar misli cvetijo …«

(1.-9. razred)

V letošnjem letu obeležujemo častitljiv jubilej – 90-letnico naše šole.

Učenci!

Pričakujemo, da boste v literarnih prispevkih ali likovnih izdelkih izrazili, kako ste svoje otroštvo nadgradili z vstopom v šolo, kako vas šola  ob pridobivanju raznoterih ter mnogih znanj in vedenj bogati … Po tej poti vas vodijo učitelji, ki vas poučujejo, vzgajajo, vam pomagajo.

Spoznali ste mnogo sošolcev, sklenili nova prijateljstva.  Paleta doživetij v letih šolanja je bogata in pisana. Morda izstopa spomin na nepozaben dogodek, ekskurzijo, kulturni ali športni dan, učiteljico ali učitelja?

Skozi pripoved, kratko zgodbo, črtico ali pesem izrazite svoje doživetje, nepozaben spomin, utrinek iz šolskih klopi. Morda bo to prikazano z risbo ali sliko.

Ob vsem tem pa zapišite tudi, katera so vaša vodila otroštva, mladosti, kaj vam pomenijo: ljubezen, družina, prijateljstvo, zaupanje, iskrenost, spoštovanje, pomoč …

Literarne prispevke (pesmice, črtice, spise …)  pošljite v elektronski obliki svoji učiteljici oziroma učitelju ali učiteljici za slovenščino.

Likovne izdelke (risba, slika …) na razredni stopnji (1.-5. r.) oddajte svoji učiteljici ali učitelju, učenci predmetne stopnje pa učitelju likovne umetnosti.

Rok: do  25. januarja 2019

Literarne prispevke in likovne izdelke bosta ocenili posebni komisiji. Najboljše bomo nagradili in objavili v šolskem glasilu.

Veliko uspeha!