»Tretji petek v novembru, letos 16. novembra, bomo sedmič obeleževali dan slovenske hrane, ki ga je vlada razglasila leta 2012. Na ta dan poteka tudi projekt Tradicionalni slovenski zajtrk (letos že osmi po vrsti), ko imajo otroci v osnovnih šolah in vrtcih zajtrk z živili iz lokalnega okolja. Obeleževanju dneva slovenske hrane z izvedbo tradicionalnega slovenskega zajtrka se vsako leto pridružuje vedno več posameznikov, podjetij in drugih institucij. S tem sporočamo našim najmlajšim v državi, staršem, vzgojiteljem, predstavnikom države, drugih institucij, podjetij ter posameznikom, da je zavedanje o lokalno pridelani hrani in poseganju po njej zelo pomembno z vidika sektorja kmetijstva in živilske industrije, podeželja in varovanja okolja ter da je zajtrk zelo pomemben element zdravega načina življenja. Letos pa bo v ospredju tudi pomen zdravih tal, da lahko pridelamo varno in kakovostno hrano,« je bilo zapisano v sporočilu za javnost Ministrstva za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano.

Vsi učenci in učitelji so bili v petek povabljeni na zajtrk. Z zdravo slovensko hrano so si postregli pred poukom. Kuharice so v veliki jedilnici pripravile jabolka, med, maslo, črn kruh in mleko – vse je bilo pridelano v Sloveniji.  Prišlo je veliko učencev, z njimi pa tudi učitelji.

Slike si oglejte v galeriji.

Novinarski krožek

(Skupno 48 obiskov, današnjih obiskov 1)