V četrtek, 8. 11. 2018, smo na literarno novinarskem krožku 4. in 5. razredov gostili znano slovensko igralko, Bernardo Oman, in z njo naredili intervju.

V dobri uri pogovora smo izvedeli, da se je rodila na Dolenjskem, a je otroštvo in mladost preživela v Kranju. Tam je obiskovala bližnjo osnovno šolo. Hodila je tudi na ekonomsko šolo, a ji na njej ni bilo kaj dosti všeč. Stric ji je ponudil igranje v amaterski skupini in to ponudbo je z veseljem sprejela, saj jo je igranje že od majhnega privlačilo. Ko se je bilo potrebno odločiti za študij, se je še s šestimi člani gledališke skupine odločila, da gre na igralsko akademijo. In tako se je začela njena igralska pot. Rada ima pse, knjige, pesmi, prosti čas pa najraje izkoristi za branje, sprehode v naravo in druženje z vnukinjama.

Našemu krožku se je na intervjuju za kratek čas pridružil tudi gledališki krožek s predmetne stopnje in z veseljem so prisluhnili, ko je govorila o delu na gledaliških odrih in pred televizijskimi kamerami.

Na koncu smo gospo Bernardo Oman poprosili za avtograme in z njo še na kratko poklepetali.

Urška Peterlin, 5. c

(Skupno 29 obiskov, današnjih obiskov 1)