V četrtek, 14. 6. 2018, smo imeli zaključno prireditev z naslovom Bistvo je včasih skrito očem … Nekaj dni pred nastopom smo se pogovarjali z vodjo prireditve go. Urško Vuk, ki nam je povedala: «Ob naslovu prireditve vsak najprej pomisli na Malega princa, a tudi sodobnost in pop kultura iščeta bistvo našega obstoja v stvareh, ki so včasih skrite. Vse se bo vrtelo okrog pesmi Omarja Naberja Bistvo je skrito očem. Sporočilo naše prireditve je strpnost in sprejemanje drugačnosti. Ob vsakdanjih situacijah iz našega življenja se bo marsikdo prepoznal – se nasmejal ali pa zamislil!«

Pogovor smo nadaljevali z vprašanjem o ideji za scenarij. Ga. Urška Vuk je povedala: »Prizadenejo me vsakodnevne stiske ljudi. Ob soočanju z njimi se mi je porodila ideja o scenariju, ki nas vodi skozi najrazličnejše situacije – od pogovora odraslih ob jutranji kavi do naglice, ki družine obremenjuje na poti skozi vsakodnevne obveznosti.«

Povprašali smo jo tudi o nastopajočih: »Nastopalo bo kar okoli 350 učencev. Program bo povezovalo 30 učencev višje stopnje – nekateri bodo zagotovo presenetili, saj bodo prvič stali na odru in jim marsikdo ne bi prisodil poguma ali pa celo talenta za nastop pred polno dvorano. Učenci se že dolgo in intenzivno pripravljajo pod mentorstvom vseh razrednih učiteljic, učitelja športa in drugih. Imamo tudi zunanjega mentorja g. Zorka, ki pripravlja naš Center bend.«

Predstava je pika na i vsakega šolskega leta. Vsakič pričakujemo nekaj novega, drugačnega. Ga. Urška Vuk: »Celotna predstava bo presenečenje, nekatere točke pa še posebej! Te prireditve ne smete zamuditi.«

Na dan prireditve se je Športna dvorana Marof začela polniti že ob 16.30. Povabljeni smo bili vsi učenci in naši starši ter ostali gostje. Prisostvoval ji je tudi župan MO Novo mesto Gregor Macedoni, ki nas je v svojem govoru pohvalil in poudaril pomembno mesto naše šole pri soustvarjanju uspehov MO Novo mesto.

Nabito polno dvorano je nagovorila tudi naša ravnateljica  Marta Pavlin: »Pravijo da je um ogenj, ki ga je treba podpihovati, ne posoda, ki jo je treba napolniti. Prepričana sem, da ste, dragi učenci, dobili dovolj možnosti in priložnosti za nova znanja in spoznanja. Pot do zmage običajno ni brez ovir. Vsaka ovira naj vam bo nov izziv za naprej. Zavedajte se, da ni nikdar prepozno, in znova in znova si upajte na vrh. Tudi če ne uspete in padete, se poberite in pojdite naprej, kot poje Omar Naber v svoji pesmi, ki je rdeča nit prireditve.«

Posebej je izpostavila, da smo tudi letos najuspešnejša šola v znanju v novomeški občini.  Naši učenci so na tekmovanjih iz znanja osvojili 609 bronastih, 97 srebrnih in kar 39 zlatih priznanj. Po dvorani se je razlegel glasen aplavz – namenjen tudi tistim, za katere je velik korak že vsak majhen premik na bolje. Ravnateljica je razglasila tudi naj učenca šole – to je letos Ed Baša iz 7. b. Naj športnica je Lana Dragman iz 9. b, naj športnik pa Rok Vidic iz 9. a. Rok Mikec je dobil priznanje za poseben prispevek k življenju šole, saj je redno sodeloval pri pripravi in izvedbi šolskih prireditev.

In presenečenja? Kot je napovedala ga. Vuk – vse: nastopi najmlajših, pevski zbori ob spremljavi Center benda, nastop »sokolov«, zaključna točka z vsemi nastopajočimi, pevski točki zbora učiteljic …

Po predstavi so starši in učenci izražali svoje zadovoljstvo. Naši sošolci, Lucija, Nina in Matic, pa so dodali še svoje mnenje: »Predstava je bila zanimiva – vsako leto je boljša. S svojim plesom so me presenetili najmlajši, všeč nam je bila tudi točka košarkarjev, ki so predstavili sodobno najstniško druženje s srečnim koncem. Med predstavo smo razbrali pomen naslova: ni lepo obsojati drugačnih in s skupnimi močmi lahko naredimo več in bolje.«

Tara Resnik, Lotti Šafar Potočar, Lucija Juvančič, Nina Pečnik, Matic Kužnik, 7. a

Posnetek zaključne prireditve

Foto album

Prispevek in video na Radio Krka, avtor Miran Klevišar

 

 

(Skupno 25 obiskov, današnjih obiskov 1)