V četrtek, 14. 6. 2018, zvečer je prišel čas za slovo od naših devetošolcev. Predstavili so se na izjemno prijetni valeti, ki so jo izvedli pred polno dvorano sorodnikov in prijateljev, ki so jih spremljali in spodbujali skozi vseh devet let šolanja. Povabili so tudi vse učitelje in druge delavce šole, ki so jim pomagali na tej poti in jih, kot je rekla ga. ravnateljica Marta Pavlin, »dobro pripravili na jutri«. Dodala je: »Vaša pot se sicer pri nas zaključuje, postaja pa bolj razvejena in vam ponuja mnogo možnosti.  Zavedajte se, da  vi izbirate svojo pot in sprejemate odločitve, ki vas bodo popeljala k željenemu cilju.« Najboljšim je podelila nagrade za odličnost na učnem področju – to so: Nika Gašpar, Nejc Mikec, Ema Srebrnjak, Ema Baša, Ema Čuk, Nika Gašpar, Tina Mohorčič, Monika Udir, Vid Dović, Zala Ilovar in Hana Povše. Učenci, ki so v času šolanja dobili vse možne letne pohvale, pa so osvojili zlato priznanje OŠ Center. Posebej je bilo pohvaljenih vseh 33 zlatih bralcev in tri dekleta, ki so vseh devet let pele v šolskem zboru: Zala Jakše, Lana Kalanj in Tara Srovin.

Še posebno nas veseli, da vsako leto vidimo v dvorani veliko naših bivših učencev, ki pridejo obujat spomine na osnovnošolska leta in se pohvalijo z uspešnim nadaljevanjem šolanja. Tudi mlajši učenci radi pogledajo valeto. Lucija in Matic sta povedala: »Letos sem že drugič na valeti in povem vam, da je bilo izjemno. Smešno je bilo videti devetarje na slikah iz otroštva. Vse predstavitve so bile zanimive. Izvedeli smo veliko novega o učencih in učiteljih. Učenci so kljub nervozi vse izpeljali več kot odlično!«

Valeti je sledilo prijetno druženje v šolski telovadnici.

Novinarski krožek

Foto album

Posnetek valete

 

 

(Skupno 93 obiskov, današnjih obiskov 1)