V okviru vseslovenskega maratona ZAIGRAJ KAMIŠIBAJ, ki ga organizira Društvo kamišibaj Slovenja, smo tudi na naši šoli izvedli nekaj predstav.
Učiteljica Andreja Mervar je učencem prve triade predstavila basen o komunikaciji (ljudska), učiteljica Jana Zorko pa je odigrala 4 predstave:
Zvezdice za lisičko (Debi Gliori), Mačeha in pastorka (sl. ljudska), Zlato jabolko (Mojiceja Podgoršek), Kaj je najboljše (afriška ljudska).
Ker smo na šoli prijatelji kamišibaja že več let, so se tudi učenci 2.c preizkusili v igranju in predstavili pravljico O debeli repi (A. Tolstoj) pod mentorstvom učiteljice Damjane Povše.
Predstavili so se tudi učenci, ki obiskujejo interesno dejavnost pod mentorstvom učiteljice Urške Žižek Kamišibaj, povedali so kako nastaja njihova pravljica. Z nastajajočim delom se bodo kmalu predstavili tudi sami.